Výroba drevených okien.

Vyrábame a dodávame kvalitné eurookná. Pomôžeme Vám s výberom a keďže s ich výrobou máme dlhoročné skúsenosti, veríme, že uspokojíme aj toho najnáročnejšieho zákazníka.

Okná sú pre každého, kto sa rozhoduje pre stavbu domu alebo rekonštrukciu bytu, jedným z najdôležitejších prvkov. Udávajú tvar a charakter bývania a správnou voľbou veľkosti, tvaru a typu okna možno veľa zachrániť alebo tiež veľa pokaziť. Drevené okno nie je len technologicky vyspelá a moderná súčasť bytu či domu. Čo nás neustále okúzľuje je ich schopnosť spoluvytvárať určitý image, prestige rodinnej pohody a aj určitého symbolu nezávislosti, ktorý niečo hovorí o životnom štýle k životnému prostrediu.

10062009(001)

Okná z dreva boli používané od nepamäti, a preto je kvalita základného materiálu rokmi preverená. Drevená EUROokna sú medzi zákazníkmi obľúbené pre svoju kvalitu, energetickú úsporu a tiež pre svoj ​​luxusný vzhľad. Firma môj stolár vyrába eurookná výhradne z prvotriedneho dreva a má plnú kontrolu nad výberom, spracovaním, skladovaním a sušením dreva. Ponúkame širokú škálu tvarov okien, farieb, výplní a doplnkov . Okrem tepelnoizolačných skiel Vám eurookná osadíme aj zvukovo izolačnými sklami, bezpečnostnými alebo špeciálnymi sklami. Sami si vykonávame zameranie stavebných otvorov a taktiež vykonávame samotnú montáž .

IMG_1890

Dôležitým faktom je pre nás aj skutočnosť, že estetické vlastnosti dreva nemožno nahradiť žiadnym iným materiálom. Drevo je živý prírodný materiál, ktorý je človeku prirodzene blízky, jeho štruktúra je jedinečná a jeho vlastnosti nenahraditeľné. Drevené eurookná vyrábame z dreva borovice, smreku, meranti a duba. Pre životnosť a kvalitu okien je rozhodujúce aký materiál pre ne zvolíte. U nás drevo určené pre výrobu prechádza pred vlastným opracovaním technologickým procesom, ktorý zabezpečí jeho vyššiu kvalitu. V prvej fáze sa jedná predovšetkým o proces sušenia. Následne je drevo upravené tak, aby jeho kvalita i vzhľad, zodpovedali jeho použitie tzn. odstránenie kvalitatívnych a estetických chyby ako sú napríklad hrče.

 Prečo Drevené Eurookná?

  • Drevo prírodný a ekologický materiál, ktorý vyniká svojimi fyzikálnymi a mechanickými vlastnosťami. Drevo je jedinečný materiál a nejde ho ničím nahradiť.
  • Vzhľad je luxusný, masívny a estetický.
  • Dokonalé izolačné vlastnosti.
  • Opraviteľnosť – pri poškodení možno časť okna nepoznateľne opraviť.
  • Stálosť a pevnosť materiálu.
  • Drevené eurookná majú v porovnaní s plastovými oknami znateľne dlhšiu životnosť.
  • Vysoká stálosť a pevnosť bez nutnosti vnútorných výstuh.
  • Drevo “dýcha”, vyrovnáva vlhkosť v ovzdušia a tým pozitívne pôsobí na organizmus.
  • Netvorí elektrostatický náboj – nepriťahuje nečistoty.
  • Eurookno obsahuje dvojité tesnenie pre dokonalú tesnosť.

IMG_1888

Eurookná zo smreku

Eurookná vyrobené zo smreku patria k veľmi obľúbeným. Smrekové drevo pre možnosť všestranného použitia, patrí k našim najdôležitejším drevinám. Samo drevo je bez badateľného jadra, svetlo nažltlé, zvyčajne s výrazne farebne odlišnými vrstvami dreva jarného a letného v letokruhu. Živicové kanáliky sú drobné, viditeľné len lupou. Drevo je mäkké, ľahké, pružné, pevné a v suchu trvanlivé. Dobre sa morí, farbí a lakuje. Jeho využitie je naozaj široké – v stavebníctve, nábytkárstve a v mnohých iných odvetviach. Aj napriek tomu že smrekové drevo je najmäkšie, eurookná vyrobené z tohto dreva majú životnosť až sto rokov.

Eurookná z borovice

Eurookná vyrobené z borovice patria k nadštandardným materiálom a preto ich nie každý výrobca ponúka. Ak sa spýtate starých stolárov, aký materiál zvoliť pre výrobu okien, odpoveď bude vždy rovnaká – borovicu. Borovicové drevo obsahuje totiž väčšie množstvo živice, ktorá dokáže výrazne predĺžiť životnosť okien aj v prípade, že niekde do okna zateká alebo sa obnaží farba. Navyše jemne esenciálnu arómu živice budete z okien cítiť aj niekoľko rokov. Spracovať borovicu tak, aby z krásnych okien “smola” nevytekala, dokážu ale opäť len majstri. Našej výrobe, vďaka špeciálnej technológii, sa to už dlhé roky s úspechom darí.

Eurookná z dubu

Dub je pre výrobu erookien mimoriadne estetický materiál a taktiež je to veľmi odolná drevina. Dub je právom považovaný za kráľa medzi stromami. Jeho drevo je tvrdé, ťažké, veľmi pevné, pružné a veľmi trvanlivé aj v našom striedavom prostredí. Tieto vlastnosti dostávajú do vienka aj výrobky z tohto materiálu vyrobené a tým zaujímajú prvé miesto medzi najluxusnejšími výrobky z dreva. Je to najčastejšie používaná listnatá drevina pre výrobu drevených okien. No každé drevo má svoju nevýhodu a pri dube to je vysoká cena a vzhľadom k svojej tvrdosti má vyššiu tepelnú priepustnosť.

 

Eurookná z meranti

Eurookná z marenti sa v súčastnosti stali veľmi obľúbené. Meranti patrí medzi exotické dreviny, k nám dovážané z Indonézie. Vzhľad tejto dreviny je mimoriadne pekný a pripomína dub. Keďže je drevo zároveň polotvrdé, teda vhodné pre výrobu okien a cenovo dostupnejšie, než najkvalitnejšie dub, získalo si u špecifickej časti zákazníkov svoju obľubu. Nevýhodou tohto materiálu môže byť rozdielna hustota jednotlivých dielov, ktoré môžu potom vykazovať vlastnosti podobné smrekovému drevu.

Drevené EUROokná sa používajú ako u starších, tak u nových rodinných domov, bytov a v neposlednom rade taktiež v priemyselných a pamiatkových budovách, kde zabraňujú úniku tepla aj prieniku hluku a prachu. Drevené eurookná sú jednoducho spojené s kvalitou a vynikajúcimi izolačnými vlastnosťami.